Paralajmëron ministri i Brendshëm: Kemi dy operacione me DEA-n, dy me Europol, antimafian italiane dhe FBI. Shumë shpejt rezultatet

Publikuar tek: politike, më 22:33 01-03-2018 Paralajmëron ministri i Brendshëm: Kemi dy operacione me DEA-n, dy me Europol, antimafian italiane dhe FBI. Shumë shpejt rezultatet

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar se Policia po bashkëpunon me partnerët ndërkombëtarë dhe është drejt finalizimit të disa operacioneve të rëndësishme.

Xhafaj tha në emisonin “Real Story” se me të paktën tre agjenci, FBI, DEA, antimafian italiane dhe Europol po punhet për disa operacione konkrete.

“Nuk ka qenë fare risi, a kanë meritë ndërkombëtarët? Po ata kanë meritë se ata kanë filluar të investojnë te ne njerëz, besim, informacion.. ne sot kemi operacione konkrete në proces, po them me të paktën tre agjenci, FBI, DEA të paktën dy operacione, kemi me antimafian italiane, dhe shumë shpejt do japë operacione konkrete, dhe dy operacione që po i ndërtojmë me Europolin”, u shpreh Xhafaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012930870056152
array(1) { ["section"]=> string(134) "paralajmeron-ministri-i-brendshem-kemi-dy-operacione-me-dea-n-dy-me-europol-antimafian-italiane-dhe-fbi-shume-shpejt-rezultatet-111940" }