Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Paralajmëron Ilir Meta: Do shkoj në mes të Parlamentit me projektor, do mbledh Ramën dhe ndërkombëtarët, aty do…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thënë se në platformën e tij të denoncimeve lidhur me krimin zgjedhor, deri më tani kanë ardhur 40 denoncime.

Kreu i Shtetit tha se ai do të shkojë në mes të parlamentit, në sy të Ramës dh ndërkombëtarëve me projektor do t’i denoncojë këto dhunime të votës.

Gjithashtu presidenti paralajmëroi se dosjet e Shijakut dhe Dibrës do të hapen sërish pasi janë shumë voluminoze.  

Meta: Unë do e denoncoj krimin zgjedhor, do shkoj në Parlament të mbledh Ramën aty të gjithë në sy të Ramës do mbledh ndërkombëtarët në mënyrë më transparente aty ta shohin krimin zgjedhor. Rama ndoshta do jetë deputet aty do e shohi. Këta që kanë shkelur ligjin dhe kushtetutën ja kështu do demaskohen do dënohen në mes të parlamentit. Do hapen prapë dosjet e Shijakut dhe Dibrës, ka shumë aty. Pluralizmi politik dhe vota e lirë, kjo është e drejta e qytetarëve. Ne na është shkelur vota, sepse kishim zgjedhjet e Shijakut dhe Dibrës, ata po mundohen ta bëjnë prapë këtë.

Pyetje: Ka pasur denoncime deri tani për krim zgjedhor?

Meta: Po re sa të duash 40 deri dje. Do i bëj publike me emra. Nuk pres të kemi zgjedhje daneze, por t’i afrohemi Kosovës.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit