Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Paralajmërojnë banorët e Astirit për përshkallëzim proteste: Nuk kemi zgjidhje tjetër. Do bllokojmë rrugën 24 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b6041ba36ed0f5eae3e7239e9e8abdd

Banorët e Astirit deklarojnë se do të përshkallëzojnë protestën. Policia shoqëroi sot 6 persona për protestën e mbrëmshme që zgjati disa orë.

Në polici janë shoqëruar: Gezim Sadikaj, Lutfi Kastrati, Ilir Katiraj Lindita dhe Dorian Protoduari si dhe Skender Doda.

Nëdërkaq, në një pronocim për mediat pasi dolën nga komisariati, njëri prej të shoqëruarve Lutfi Kastrati tha se do të përshkallëzojnë protestën duke bllokuar 24 orë rrugën tek ‘Unaza e Re”.

“Do mblidhemi dhe do vazhdojmë edhe ne të përshkallëzojmë protestën. Do shkojmë deri në bllokimin 24 orë të asaj rruge. Nuk kemi dashur, u kërkojmë ndjesë përdoruesve të rrugës por nuk kemi zgjidhje tjetër. E kemi bllokuar vetëm një orë, për të mos penguar qytetarët’, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img