Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Paralajmëroi APOKALIPS në Ballkan, reagon presidenca pas dy tërmeteve TË FUQISHME: Po monitorojmë situatën, lutemi të ketë sa më pak dëme (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

74ce3ce65d4bbd26dfacdf6436419a44

Presidenca reagoi për dy tërmetet e fuqishme që u shënuan sot në Shqipëri.

Nëpërmjet Këshilltari për Mediat Tedi Blushi thuhet se po ndiqet me vëmendje situata në mbarë vendin.

Ndërkohë, kujtojmë që presidenti Meta paralajmëroi në 30 korrik të këtij viti se një tërmet apokaliptik do të godiste Ballkanin duke iu referuar sizmiologut të njohur Akis Tselentis. Sipas Metës, ky tërmet do të ishte 30 herë më i fuqishëm se ai i rënë disa ditë para 30 korrikut në rajonin e Athinës.

Reagim i Zëdhënësit te Presidentit te Republikes, z.Tedi Blushi:

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që ka tronditur vendin tonë e në veçanti Qarkun e Durrësit dhe Tiranës.|

Presidenti Meta shpreson për sa më pak dëme dhe pasoja ndërkohe qe eshte i rëndësishëm monitorimi i situates në vazhdimësi  dhe informimi i qytetarëve nga strukturat përgjegjëse shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situatën me vëmendje dhe shqetësim.

LEXO MË SHUMË: Meta ‘ngre’ shtetin në këmbë: Tërmet apokaliptik pritet të godasë Ballkanin. I gatshëm të mbledh Këshillin e Sigurisë (LETRA)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img