Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
29 °
Enj
25 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Paralajmërohet protestë në Parkun Kombëtar të Butrintit: Historia nuk jepet me koncesion!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një protestë është paralajmëruar ditën e nesërme në hyrje të qytetit antik të Butrintit, kundër dhënies së tij për menaxhim te një kompani private.

Protesta thuhet se është nisur nga qytetarët në Sarandë, dhe merr mbështetjen e Partisë Demokratike në këtë qytet. Demokratët e Sarandës njoftojnë se do të protestojnë nesër në orën 12:00.

REAGIMI I PD SARANDË:

NUK MUND TË JEPET HISTORIA E NJË KOMBI ME KONCESION!

Partia Demokratike Sarandë, i bashkohet thirrjes së qytetarëve të Sarandës të protestojmë të gjithë bashkë nesër, e premte ora 12:00 para hyrjes kryesore në Butrint, për ndalimin e këtij pushtimi dhe plackitje kulturore që po i bëhet Butrintit nga duart e pista të pushtetit.

Çdo gjë po na e marrin e po na e shesin.

Ne reagojmë sot që të mos humbasim dinjitetin dhe kulturën tonë kombëtare nesër.

Antikiteti jonë nuk mund të bëhet SHPK

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img