Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Paralajmërimi më i fortë ndaj atyre që nuk mbështesin Donald Trump: Do mbajmë shënim emrat tuaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e re amerikane në OKB garantoi sot, me një ton të pazakontë, se SHBA-ja do të tregojë forcën në mes të organizatës, duke paralajmëruar vendet që kërkojnë t’i kundërvihen diplomacisë së presidentit Donald Trump.

“Për ata që nuk na mbështesin, ne do të marrim shënim emrat tuaj”, kërcënoi Nikki Haley, duke iu drejtuar gazetarëve para se të zhvillonte takimin e parë me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres.

“Qëllimi i administratës Trump është që të ketë një rol në OKB dhe për të luajtur një rol në OKB ne do të tregojmë forcën tonë, të bëjmë të dëgjohet zëri jonë, të mbështesim aleatët tanë dhe të garantohemi që aleatët tanë do na mbështesin gjithashtu”, theksoi ish-guvernatorja e Karolinës së Jugut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img