Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Paralajmërimi i Yuri Kim: Departamenti i Shtetit po fillon iniciativa për të luftuar korrupsionin, të mbrojë zgjedhjet e lira dhe proceset politike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka paralajmëruar iniciativat e reja që do të fillojë Departamenti Amerikan i Shtetit për të luftuar korrupsionin.

Deklarata e saj vjen në vijim të Samitit për Demokraci, teksa shprehet se këto iniciativa do të mbrojnë edhe zgjedhjet e lira dhe proceset e tjera politike.

“Në vijim të Samitit per Demokraci, DASH po fillon iniciativa për të luftuar korrupsionin (përfshirë Koordinatorin e ri për Antikorrupsionin Global), për forcimin e reformatoreve demokratikë, si edhe mbrojtjen e zgjedhjeve te lira e të ndershme dhe proceset politike”, shkruan Yuri Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img