Hapësire reklamuese

Politikë

Paralajmërimi i Spartak Ngjelës: Pas pak kohësh do të hapet edhe çështja e Çamërisë

Shkruar nga Newsbomb
Paralajmërimi i Spartak Ngjelës: Pas pak kohësh do të hapet

“Mbajeni mend nga unë, pas pak kohësh do të hapet edhe çështja e Çamërisë.”

Kështu u shpreh avokati i njohur Sparak Ngjela, teksa komentonte zhvillimet në Veri të Kosovës, me në fokus agresionin e terroristëve serbë ndaj policisë së Kosovës.

I ftuar në emsionin Top Story në Top Channel, avokati bëri disa deklarata të bujshme,  ku tha se numri i serbëve të vrarë nuk është deklaruar dhe se mund të jenë deri në 50-60 viktima.

Ndërkaq, gjenocidi ndaj shqiptarëve të Çamërisë nga forcat greke rreth 80 vjet më parë mbetet një çështje e pazgjidhur, e lënë në harresë. Mirëpo, vrasja masive ndaj çamëve, grabitja dhe konfiskimin e pronave të tyre është një fakt dhe një plagë që ende nuk është shëruar, pavarësisht viteve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese