Hapësire reklamuese

Politikë

Paralajmërimi i KQZ: Kujdes! Shitja dhe blerja e votës dënohen deri në 5 vite burg

Shkruar nga Newsbomb

Në më pak se 1 muaj në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 Bashki: Shkodër, Dibër, Durrës, Lushnje, Rrogozhinë, Vorë.

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka paralajmëruar qytetarët në këto bashki që të mos e shesin dhe blejnë votën, pasi do të dënohen deri në 5 vite burg.

“Kujdes! Përbën vepër penale! Shitja dhe blerja e votës dënohen nga 1 deri në 5 vjet burg”, shkruan Celibashi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese