Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
30 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Paralajmërimi i gazetares: SPAK mund të ketë histori që do të trembin zyrtarë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Anila Hoxha ka dekalaruar mbrëmjen e sotme se Prokuroria e Posaçme (SPAK) mund të ketë në dosje histori që do të trembin shumë zyrtarë.

Ajo tha në “Top Story” se çështja e ish-zv.ministres Voda u përdor si një lloj testi për anëtarët e BKH-së, teksa shtoi se SPAK i është afruar folesë së grerëzave me arrestimet e disa zyrtarëve.

“SPAK mund të ketë histori që mund të trembin mjaft zyrtarë. SPAK iu afrua folesë së grerëzave. Ka pasur prova se historia e peshkut të madh u bë si historia e peshkut të artë. Një ish ministër i Mjedisit, kemi prokuror Sali Hasën, Enkeleda Hoxhën. Nga shtatori ata i kanë testuar agjentët e BKH. Çështja Voda u përdor si një lloj testi për BKH. Autoritetet e drejtësisë dhe policisë patën dekonspirim jo nga paaftësia, ka pasur persona që kanë ikur dhe nuk janë kapur, është efekti surprizë. Unë kam raportuar qëkur aty ishte reparti special, unë e dija çfarë ndodhte edhe çfarë lëvizte në ato korridore. Informacioni është kthyer në një kapsulë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img