Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Paralajmërimi i frikshëm: Të hënën inskenohet incident dhe konflikt në Maqedoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

Portali maqedonas Maktel ka publikuar sot një artikull ku paralajëmron se qarqe pranë pushtetit aktual maqedonas po përpiqen të inskenojnë konflikt përmes një incidenti ditën e hënë.

albsig

Në artikull përmendet edhe emri i Gruevskit dhe ish-shefit të shërbimit sekret. Organet e sigurisë deri tani nuk kanë reaguar lidhur me lajmin e publikuar nga ky portal.

Situata në Maqedoni është prej kohësh e tensionuar pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të mos i dhënë mandatin e formimit të qeverisë liderit të LSDM, Zoran Zaev, për të formuar qeverinë e re së bashku me partitë shqiptare që kanë në program marrëveshjen për zbatimin e disa pikave që lidhen me respektimin e të drejtave të shqiptarëve në Maqedonisë si dhe shpalljen zyrtare të gjuhës shqipe. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img