Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Paralajmërimi i fortë i Ulsi Manjës: Së shpejti në “rrjetat” e SPAK do të bien politikanë dhe zyrtarë të lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i Partisë Socialiste në listën e Tiranës, Ulsi Manja, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në Euroneës Albania.

Ai tha se së shpejti në “rrjetën” e Prokurorisë së Posaçme (SPAK) do të bien politikanë dhe zyrtarë të lartë që kanë vjedhur pasuritë publike dhe lekët e qytetarëve.

“Si jurist them që për mua personalisht, korrupsioni është vepër penale pavarësisht nga niveli i zyrtarit. Ligji ka parashikuar mekanizmat që asnjë politikan i lartë nuk ka imunitet ndaj ndjekjes penale. SPAK-u është konceptuar si strukturë e posaçme që do të hetojë zyrtarët e lartë, Byroja Kombëtare e Hetimit që do të jetë krahu i djathtë i Prokurorisë së Posaçme pritet së shpejti të bëhet funksional, unë besoj që në rrjetat e SPAK do të ekmi politikanë dhe zyrtarë të lartë që kanë përlyer duart me pasuritë publike apo me lekët e qytetarëve”, tha Manja.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img