Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Paralajmërimi i fortë i diplomates amerikane: Pas Sali Berishës, do ketë persona të tjerë “non grata” në Shqipëri!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka bërë një paralajmërim të fortë, kur është shprehur se pas ish-kryeministrit Sali Berisha do të ketë persona të tjerë që do të shpallen “non grata”.

“Nuk do t’ju braktisim”, ka thënë ambasadorja në një intervistë për Top Channel.

Yuri Kim ambasadore: Ndaj, nëse pyetja tjetër e juaja do të jetë “A do ketë shpallje të tjera?”, të shohim, besoj se do të ketë dhe ne do të vazhdojmë të tregojmë me gisht ata që përfshihen në korrupsion, ata që minojnë demokracinë dhe këtë vend, të cilin e konsiderojmë mik të ngushtë. Nuk do t’ju braktisim. Kemi bërë rrugë tepër të gjatë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img