Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Paralajmërimi i Erion Braçes: Nga nesër do të denoncoj me emër tregtarët që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para për të rritur çmimet abuzivisht

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Erion Braçe ka paralajmëruar se nga nesër do të nxjerrë emrat e tregtarëve që kanë bllokuar mallin dhe lëndët e para për të rritur çmimet në mënyrë abuzive.

Ai shkruan se grosistët e mëdhenj janë tre, duke përfshirë Sali Berishën, Ilir Metën dhe tregtarët e mëdhenj.

” KJO ESHTE #BETEJE ME TE KEQEN, POLITIKE DHE EKONOMIKE!

Dhe keta nuk kane interesin e cilitdo nder ju, cmimin e naftes, ushqimeve, sherbimeve!

KETA KANE INTERESIN E PUSHTETIT, RIKTHIMIT NE PUSHTET DHE FITIMEVE EKONOMIKE PREJ ABUZIMIT, RRJEPJES TUAJ!

Grosistet e medhenj tani jane tre! Politike/Ekonomike

Berisha, Meta, Tregtaret e medhenj; Nga neser, do denoncoj me emer tregtaret e medhenj qe kane bllokuar mallin, lendet e para, per te rritur cmimet abuzivisht”, shkruan Braçe.


Më shumë