Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Paralajmërimi i ekspertëve: Mund të prekeni nga dy variante të COVID-it njëkohësisht, 90 vjeçarja nga Britani vdiq pasi u infektua nga Alpha dhe Beta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekspertët kanë paralajmëruar qytetarët se mund të preken njëkohësisht nga dy variante të koronavirusit.

Një 90 vjeçare me origjinë britanike humbi jetën në mars të vitit 2021 në Belgjikë, me mjekët që dyshojnë se ajo ishte e infektuar nga dy njerëz të ndryshëm me variantet Alpha dhe Beta.

Ky është rasti i parë që ndodh me koronavirusin, teksa shkencëtarët po përpiqen të hedhuin më shumë dritë mbi mënyrën se si dy variante të virusit mund të infektojnë të njëjtin trup.

Më shumë

spot_img
spot_img