Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Paralajmërimi i Celibashit: Kush tjetërson votën e kandidatit 7 vite burg! Kemi pamje filmike që…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka deklaruar se cenimi i votës së çdo kandidati do të pasojë me sanksion penal, me një dënim prej shtatë vitesh burg.

Celibashi thekson se KQZ disponon pamjet filmike të çdo vote që po numërohet pas fazës së përmbylljes së numërimit të votave për subjektet politike.

“Cënimi i votës së çdo kandidati do të ketë si pasojë sanksion penal deri në 7 vite burgim, për këdo nga numëruesit apo komisionerët e përfshirë. KQZ disponon pamjet filmike të vlerësimit e çdo vote, të bërë në fazën e nxjerrjes së rezultatit për partitë dhe koalicionet”, deklaroi Celibashi, raporton News 24.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img