Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Paralajmërimi i Bujar Nishanit: Zgjedhjet në PD jo të rregullta, Edith Harxhi do t’i publikojë nesër të gjitha faktet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar mbrëmjen e sotme se zgjehdjet për kryetarin e Partisë Demokratike ishin të manipuluara.

Ai paralajmëroi se nesër kandidatja Edith Harxhi do të publikojë fakte që tregojnë për manipulimin e votave që kanë ndodhur brenda partisë.

“Kandidatja që ne kemi mbështetur si grup kolegësh dhe të gjithë ne që e kemi ndjekur kemi konstatuar manipulime të rënda brenda një partie. I gjithë procesi ka qenë anormal por nesër do ti bëjë publik zonja Harxhi. Unë do të jap vetëm një shembull që është qarku i Korçës që demonstron një lloj civilizimi të shoqërisë, ku në bashkinë Korçë ku të gjithë kandidatët kishin mundësi për të parë sesi shkon procesi Basha ka marrë vetëm 17% në Maliq që është shumë më e vogël se e Korçës kandidatët nuk kanë pasur burime njerëzore për të menaxhuar procesin duke bërë që Basha të marrë 70 % të votave”, tha Nishani në “Log”. 

Më shumë

spot_img
spot_img