Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Paralajmërimi i Bashkisë Vlorë: Priten reshje të dendura shiu gjatë mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit, shmangni lëvizjet me automjete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cd10df025bc44b3c117b649dc6fe34c1

Bashkia e Vlorës ka paralajmëruar qytetarët që të shmangin lëvizjet me automjete në akset problematike, pasi pritet që reshjet e shiut të intensifikohen.

Në njoftim thuhet se parashjikimet e meteorologëve për përmbytje kërkojnë që të jemi të kujdesshëm, ndërsa për çdo nevojë urgjente qytetarët duhet të kontaktojnë me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë së Vlorës.

“Te nderuar qytetare!

 Rreshjet e shiut do të intensifikohen gjatë orëve të mbrëmjes dhe orëve të para të mëngjesit për këtë arsye do t’ju  luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me automjete në akset problematike si dhe parkimin e automjeteve në këto akse.

Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje kërkojnë  të jemi të kujdesshëm.

Për çdo nevojë urgjente kontaktoni me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë së Vlorës.

 Kujdesuni për veten dhe familjet tuaja”, thuhet në njoftimin e bashkisë Vlorë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img