Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Paralajmërimi i Artan Hoxhës: Vrasësi i Endri Mustafës do të jetë viktima e radhës, duhet të gjejnë një zgjidhje që të qetësojnë komunitetin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka folur për vrasjen që tronditi Shkodrën ditën e djeshme, ku 32 vjeçari Endri Mustafa u torturua dhe më pas u ekzekutua në zonën e Livadheve.

Hoxha u shpreh në “Log” se vrasësi i Mustafës do të jetë viktima i radhës, pasi vetëm kështu mund të qetësohet komuniteti.

“Kjo është një ngjarje shumë e rëndë, që për fat të keq paralajmëron vijim, prandaj duhet të ketë një reagim të fuqishëm që nuk mund ta bëjë policia lokale. Duhet një Task Forcë nga Tirana që ka detyrë të godasë vetëm grupet kriminale të këtij niveli, pasi grupet lokale nuk kanë mundësinë dhe kurajo.

Kjo ngjarje nuk do të ngelet me kaq. Autori është viktima e radhës, ai që do të goditet në vijim, do ta gjejnë vetë ata, gjë që nuk është fare normale, duhet të gjejnë një zgjidhje që të qetësojnë komunitetin atje”, tha Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img