Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

‘Paralajmërim profetik’, Xhorxh Bush 15 vite më parë: Një pandemi po vjen, duhet të përgatitemi tani (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbf7ef226ed6a84b5c2be7ac5393922d

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku ish-Presidenti i SHBA, George W Bush paralajmëronte 15 vite më parë për pandemi.

Bush parlajmëroi se SHBA duhej të përgatitej për një pandemi pasi nëse do të ndodhte do të ishte shumë vonë. Duke marrë masa paraprake sipas tij do u jepej qytetarëve qetësi mendore.

Ndërkohë SHBA sot, 15 vite pas asaj deklarate është vendi më i goditur në botë nga pandemia e COVID-19 me mbi 20 mijë viktima dhe më shumë se 500 mijë të infektuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img