Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PARADOKSI/ Policia “gjobit” LSI për takim me më shumë se 10 vetë, por shikoni ç’ndodh me dy partitë e tjera PS e PD, askush s’i ngacmon (FOTO – AKTIVITETE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efde1ac8fbe97fac2a431ef644d5719c

Në kohën kur zgjedhjet e 25 prillit po afrojnë, duket se Partitë kanë harruar që jemi në një kohë pandemie.

PS, PD dhe LSI kanë zhvilluar takime me qytetarët ku sallat e mbyllura jo vetëm kanë pasur më shumë se 10 persona, por nuk kanë qenë të pajisur as me maska dhe as kanë respektuar distancën sociale.

Policia ka gjobitur sot Kryetaren e LSI-së, pasi kishte mbledhur në një ambiet më shumë se 10 persona, ndërsa askush nuk ka ‘ngacmuar’ PS dhe PD që gjithashtu kanë organizuar takime elektorale pa respektuar masat anti Covid.

Në foton e mëposhtme shihen foto nga takimi i Zv.ministri të Mbrojtjes Petro Koçi në Levan të Fierit, ku duket qartë se ka më shumë se 10  qytetarë, ndërsa prej tyre vetëm dy kanë maskë, dhe prej tyre njëri me hundën jashtë.

Ndërsa në foton tjetër shihet takimi i ish-deputetes së PD, Grida Duma në Kavajë, ku shihet një sallë e mbushur plotë me qytetarë, të grumbulluar, ku vështirë se sheh ndokënd me maskë.

Po ndryshe nga LSI që është gjobitur sot, PS dhe PD kanë dalë të “larë”.

Takimi i Petro Koçit në Levan të Fierit

148792037_178721464047244_8432962813295022709_n.jpg

Grida Dumës me PD në Kavajë

148174624_2838942619683315_3293683614511604133_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img