Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Paradë mode në korridoret dhe zyrën e Gjykatës, Enkeleda Kapedani “zbulon” kush ia ka publikuar videot skandaloze në “Tik Tok”: Mund t’i kenë hedhur…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani, pritet që ditën e hënë, më 7 qershor të dalë para Këshillit të Lartë të Drejtësisë për t’u njohur me vendimin për hetimin e nisur ndaj, shkruan newsbomb.al. Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka kërkuar që ajo të shkarkohet pas videove skandaloze që publikonte në profilin e saj në Tik Tok.

Në 1 Qershor, Enkeleda Kapedani ka qëndruar për rreth 3 orë në ambientet e ILD, ku është marrë në pyetje, para se kërkesa për shkarkim t’i dërgohej Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Newsbomb.al raportoi se Kapedani në ILD ishte shprehur “videot nuk i kam publikuar unë”, duke pretenduar se dikush mund t’ia ketë marrë ato nga celulari.

Në këto kushte, Inspektoriati (ILD) që është përgjegjës për hetimin e magjistratëve dhe nisjen e hetimeve disipinore ndaj tyre, e ka pyetur Enkeleda Kapedanin nëse ishte e vetëdijshme që videot ishin regjistruar nga vetë ajo në ambient pune. Madje, sipas ILD-së këto video janë bërë në një kohë kur ajo e ka të ndaluar regjistrimin e ambienteve të punës dhe zyrës.

E gjendur në vështirësi, Enkeleda Kapedani nuk ka dhënë përgjigje të qartë për shkeljet që ka bërë, shkruan newsbomb.al. Ajo ka pretenduar përsëri se nuk i ka publikuar ajo videot.

Sot, dalin detaje të reja nga marrja në pyetje e gjyqtares. Duke se kryetarja e Gjykatës së Elbasanit e ka gjetur “autorin/ët” e vidove. Ajo është shprehur se pamjet mund të jenë publikuar nga dy fëmijët e saj të vegjël, përkatësisht 5 dhe 7 vjeç. “Ato mund t’i kenë hedhur fëmijët e mi, vajza dhe djali, njëri 5 dhe tjetri 7 vjeç”, ka thënë gjyqtarja Enkeleda Kapedani në ILD.

1- Lexo edhe: Gjyqtarja “bombë” e Elbasanit nuk ndalet me VIDEO PROVOKUESE në Tik Tok
2- Lexo edhe: ILD nis hetim disiplinor për Enkeleda Kapedanin
3- Lexo edhe: Gjyqtarja bjonde me syze të errëta që liroi të fortin e bandës së Gaxhait, padit NEWSBOMB: Askush nuk dinte se kush isha dhe çfarë pune bëja, tani më njeh i gjithë pallati

4- Lexo edhe: Çudira Elbasani, gjyqtarja Enkeleda Kapedani mohon VIDEOT duke bërë paradë në zyrë: Nuk jam unë! Pamjet janë të inskenuara
5- Lexo edhe: Kush po e mbron gjyqtaren e Elbasanit? Kërkesa është bërë nga NEWSBOMB prej 4 muajsh
6- Lexo edhe: Enkeleda Kapedani pret të futet në vetting: PASURIA iu “zvogëlua” ndërsa në detyrë vetëm rritej
7- Lexo edhe: ILD nis ekip të posaçëm në Gjykatën e Elbasanit
8- Lexo edhe: Kur gjyqtarja Enkeleda Kapedani sfilonte në moshën 18 vjeçare
9- Lexo edhe: Del tjetër video SKANDALOZE e gjyqtares Enkeleda Kapedani
10- Lexo edhe: ILD kërkon pezullim dhe shkarkim të Enkeleda Kapedanit
11- Lexo edhe: Denoncimi i gazetarit: Anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor i bënin “like” videove të gjyqtares së “mafias”
12- Lexo edhe: KLGJ-ja fut në rend dite gjyqtaren e “Tik Tokut”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img