Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Paradë Gay më 11 qershor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe këtë vit komuniteti LGBT do të zhvillojë një paradë në kryeqytet. Parada është planifikuar në datën 11 qershor. Organizatorë janë Ambasada Pink, LGBT Pro Shqipëri, Shtëpia e të Drejtave të Njeriut dhe Open Mind Spectrum Albania.

Kurse në ditën kundër homofobisë, 17 Maj do të zhvillohen të tjera aktivitete siç është ai i “Panairi i Diversitetit”, ekspozita e leksione të hapura.

“Tirana Pride 2015, do të jetë një ditë solidarizimi me komunitetin e personave lesbike, gej, biseksualë, transgjinorë dhe interseks, të cilët për shkak të diskriminimit historik hasin vështirësi të shumta në jetët e tyre”, bëjnë me dije organizatorët, duke shtuar edhe përpjekjet e vendit për pranimin e diversitetit në vitet e fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img