Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Para votimit për hapjen e dosjeve, zbardhet mesazhi i Alibeajt për deputetët e tij: Ju lutem të….

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, pak para votimit për  hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit  u ka dërguar një mesazh deputetëve demokratë.

Në mesazh theksohet se do të votohet pro projektligjit për hapjen e dosjeve dhe PS ka pranuar amendamentet.

Gjithashtu ai u ka kërkuar deputetëve të cilët nuk janë të pranishëm në sallë, t’i bashkohen për të votuar.

“Të nderuar kolegë, Pak më vonë është votimi për ligjin e dosjeve. Amendamentet e GP te PD u morën parasysh nga PS, duke u tërhequr nga qëndrimi i mëparshëm i tyre dhe duke siguruar hapjen e plotë të dosjeve dhe deklasifikimin e tyre.

Pas aprovimit të të gjitha amendamenteve tona, GP i PD do të votojë PRO projektligjit. Lutem për deputetët që nuk janë prezent në sallë që të vijnë për këtë votim të rëndësishëm, për një çështje që PD e ka patur betejë që nga themelimi i saj”, thuhet në mesazhin e Alibeajt.

Më shumë