Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Para 5 vitesh, kur sopranoja Inva Mula pritej në Serbi nga kryeministri Aleksandër Vuçiç

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sopranoja Inva Mula në maj të vitit 2016 mbërriti në Beograd për “t’i dhënë një shtysë” artit dhe paqes. Ajo u prit nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiç në një takim ku u fol për shkëmbimin kulturor mes vendeve.

Njoftimi për shtyp i qeverisë së Serbisë asokohe, e përshkruante Inva Mulën si sopranon shqiptare me famë botërore. Si Vuçic dhe Inva Mula sipas njoftimit, në atë takim konstatuan se paraqitja e saj do të ndihmojë në forcimin e bashkëpunimit kulturor mes dy vendeve dhe promovimin e marrëdhënieve.

albsig

Vuçiç deklaroi se pati fatin të takojë një artiste kaq të madhe dhe e falenderoi për kontributin në përmirësimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Shqipërisë. Inva Mula doli para publikut serb në Teatrin Kombëtar të Serbisë.

Klikoni “watch on youtube” për të parë videon

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img