Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Paqe në kohën e koronavirusit, Putin i vjen në ndihmë SHBA-së

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

63409dff61a352172457132f4dbd88f8

Rusia ka bërë me dije se do të dërgojë në SHBA një aeroplan me paisje mjekësore, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit.

Mediat e huaja raportojnë se është realizuar një bisede telefonike mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe presidentin rus, Vladimir Putin.

“Trump e ka pranuar me mirënjohje këtë ndihmë humanitare”, tha zëdhënësi i Presidentit, Dimitry Peskov.

Ndërkaq, ai ka shtuar se një aeroplan rus me paisje mjekësore do të niset drejt SHBA-së.

Kujtojmë që marrëdhëniet mes Rusisë dhe Amerikës kanë qenë disi të ndërlikuara vitet e fundit për shkak të sanksioneve amerikane ndaj disa prej kompanive ruse dhe mosmarrveshjeve të tjera.

SHBA është një nga vendet më të prekura ku deri më tani 4.081 persona kanë humbur jetën, ndërsa 189.633 janë të infektuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img