Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Papa vizitë në Emiratet e Bashkuara, pjesë e një takimi ndërfetar

spot_img

Lajme të ngjashëm

f7f62dae27a72c6944ecf9309d24e529

Papa Francesku pritet të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt.

Mësohet se Papa pranoi ftesën e princit të kurorës së Abu Dhabit dhe do të marrë pjesë në një takim ndërfetar.

Vizita do të zhvillohet menjëherë pas vizitës së tij në Panama për Ditët Botërore të Rinisë, nga 22 deri më 28 janar, dhe pak përpara vizitës në Marok, të planifikuar për 30 dhe 31 mars.

Për pjesën tjetër të vitit 2019, ai synon të udhëtojë në Japoni gjatë muajit shtator dhe ka planifikuar gjithashtu një udhëtim në Madagaskar

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img