Papa jep një mesazh për nënat në meshën e tij të parë për këtë vit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:59 01-01-2017 Papa jep një mesazh për nënat në meshën e tij të parë për këtë vit

Atje ku është nëna është dhe butësia thotë Papa në meshën e parë për vitin e ri, dedikuar tërësisht Marias dhe paqes. 

‘Me Maria, Zoti-fëmijë mësoi të dëgjojë ëngjëjt, ankthet, gëzimet dhe sghpresat e popullit të premtuar. Me Të zbuloi veten si bij i popullit të shenjtë të Zotit’, tha Papa, raporton TCH.

 Për Papën nënat janë antidoda më e fortë kundër tendencës individualiste dhe egoiste, kundër mbylljes dhe apatisë tonë. Një shoqëri pa nëna do të ishte një shoqëri e ftohtë, një shoqëri që ka humbur zemrën, dhe ka humbur ‘shijen e familjes’, vijoi më tej Papa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 1 Janari cilësohet si dita më e rrezikshme e vitit, për këtë arsye
Dy vogëlushët në spital por dikush u kthen buzëqeshjen »
Article Logic
Execution time: 0.012677907943726
array(1) { ["section"]=> string(72) "papa-jep-nje-mesazh-per-nenat-ne-meshen-e-tij-te-pare-per-kete-vit-64360" }