Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

PAPA i bën apel popullit italian: Mbështesni qeverinë gjatë pandemisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

26266c99c60c7718dd52382f786db996

Papa Françesku i ka bërë thirrje qytetarëve italianë që të mbështesin vendimet e qeverisë gjatë pandemisë së koronavirusit.

“Autoritetet shpesh ndjehen vetëm në kohëra si këto, por kjo është për të mirën e përbashkët të të gjithëve”, tha Papa.

“Le të lutemi për liderët tanë që duhet të marrin këto vendime mbi këto masa, t’i lëmë ata të ndjehen të mbështetur nga njerëzit,” tha ai.

Autoritetet italiane e shpallën ‘zonë të kuqe’ të gjithë Italinë, duke ndaluar hyrjet dhe daljet në porte dhe aeroporte.

Italia është një nga vendet më të prekur nga koronavirusi, pas Kinës.

Numri i të vdekurve ka arritur në 827, ndërsa numërohen më shumë se 10 mijë të infektuar.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img