Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Papa Françesku: Zoti ende na do të gjithëve, madje edhe më të këqijtë prej nesh

spot_img

Lajme të ngjashëm

1b1dc04348764d9253adcda3cf4a50b6

“Zoti i do të gjithë – madje edhe më të këqijtë prej nesh”. Kjo ishte deklarata e Papa Franceskut, përpara mijëra njerëzve gjatë meshës në prag të Krishtlindjes në Bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan.

“Ju mund të keni ide të gabuara, ju mund të keni bërë një rrëmujë të plotë të gjërave … por Zoti vazhdon t’ju dashurojë”, tha Ati i Shenjtë.

BBC shkruan se kjo deklaratw  do të interpretohet nga disa si një referencë ndaj skandaleve të Kishës, përfshirë abuzimin seksual.

Papa Françesku do të kthehet në Bazilikën e Shën Pjetrit më vonë, në Ditën e Krishtëlindjes, për t’i dhënë botës mesazhin tradicional papal.

Në mesin e atyre që morën pjesë në meshë ishin fëmijë të zgjedhur nga vendet përfshirë Venezuelën, Irakun dhe Ugandën.

Më shumë

spot_img