Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Papa Françesku uron Krishtlindjen: Të fokusohemi te thjeshtësia, bamirësia dhe dashuria

spot_img

Lajme të ngjashëm

Papa Françesku në prag të Krishtlindjes i ka bërë thirrje besimtarëve të krishterë të heqin dorë nga materializmi.

Nga Bazilika e Shën Pjetrit, Ati i Shenjtë tha se njerëzit duhet të fokusohen më tepër te thjeshtësia, bamirësia dhe dashuria për njëri-tjetrin.

Duke puthur Jezusin fëmijë, Papa tha se Ai rezaton dritë në ditën e lindjes. “Mund të bëhemi edhe ne dëshmitarë të përulësisë, butësisë dhe mirësisë”, tha Papa Françesku.

Më shumë

spot_img