Hapësire reklamuese

Bota

​Papa Françesku: Paqja është e mundur, le të mos i dorëzohemi luftës

Shkruar nga Newsbomb
​Papa Françesku: Paqja është e mundur, le të mos i

Papa Françesku është shprehur se nuk duhet të dorëzohemi nga lufta në Gaza dhe në Ukrainë. Ditën e sotme ai tha se paqja është ende e mundur dhe prandaj i bëri thirrje të gjithë njerëzve që të luften për popullin e Ukrainës, Palestinës dhe Izraelit.

 “Ne vazhdojmë të lutemi për Ukrainën e torturuar dhe për popullin e Palestinës dhe Izraelit. Paqja është e mundur, kërkon vullnet të mirë. Paqja është e mundur, le të mos i dorëzohemi luftës. Dhe të mos harrojmë se lufta gjithmonë, gjithmonë, është një disfatë. Vetëm prodhuesit e armëve fitojnë”, tha ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese