Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Papa Françesku mesazh besimtarëve të krishterë: Vëllazëria na mëson sesi të jemi njerëzor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Papa Francesku ka dhënë një mesazh për vëllazërim të të gjithë popujve në botë.

Në meshën e Krishtlindjeve, Papa uroi të gjithë popujt e botës dhe uroi që të gjithë të jenë vëllezër, pasi sipas tij, vëllazëria është ajo që vlen si për familjen edhe për shoqërinë. 

“Urimet e mia shkojnë për të gjithë popujt. Le të reflektojmë për jetën. Mesazhi im për këtë ditë, vëllazëri. Të gjithë jemi vëllezër në humanizëm. E njëjta gjë që vlen në familje, vlen edhe për shoqërinë. Vëllazëria na mëson sesi të jemi njerëzor. Të jemi mirënjohës për jetëm”, u shpreh Papa Françesku.

 

Më shumë

spot_img