Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Papa Françesku i dërgon telegram Presidentit Meta, zbulohet arsyeja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

339f1b2190f9c2bab98784bc625ce735

Papa Françesku i ka dërguar një telegram Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Ky telegram vjen pas përfundimit të vizitës së tij historike në Irak.

 

“Duke hyrë në hapësirën shqiptare, në udhëtim drejt Romës, pas udhëtimit tim apostolik në Irak, ju përshëndes përzemërsisht dhe lutem që Zoti i Gjithpushtetshëm të ndikojë mbi ju dhe bashkëqytetarët tuaj çdo bekim për paqe dhe begati”.

Këtë telegram Papa e bëri gjatë kthimit të vizitës zyrtare nga Iraku, ku sipas shkrimit në letër thuhet se Papa gjatë kalimit me avion mbi Turqi, Greqi, Shqipëri dhe Itali, zakonisht u dërgon letër presidentëtëve të këtyre vendeve një telegram përshëndetjeje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img