Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Papa Françesku apel qytetarëve: Unë do të vaksinohem javën e ardhshme, të gjithë duhet ta bëjmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6170a3ee33b35b35cfd14eddc2f6e13f

Papa Françesku ka njoftuar ditën e sotme se do të vaksinohet javën e ardhshme, ndërsa u bëri apel edhe qytetarëve që të mos e refuzojnë vaksinën.

Sipas tij, kundërshtimi ndaj vaksinës anti-COVID pasqyron një mohim vetëvrasës, teksa tregoi se të gjithë në Vatikan do të vaksinohen.

“Javën tjetër, do të fillojmë të vaksinohemi këtu, në Vatikan dhe unë kam caktuar një takim. Duhet të bëhet”, tha ai në një intervistë.

“Kundrejt vaksinës ekziston një mohim vetëvrasës që nuk mund ta shpjegoj, por sot duhet të vaksinohemi”, shtoi ai.  

Më shumë

spot_img
spot_img