Papa Fraçesku në Kolumbi, thirrje kundër dhunës ndaj grave

Publikuar tek: bota, më 09:55 09-09-2017 Papa Fraçesku në Kolumbi, thirrje kundër dhunës ndaj grave

Papa Françesku ndodhet për një vizitë pesë ditore në Kolumbi.

Papa me origjinë argjentinase është papa i parë që vizitoi Kolumbinë me shumicë katolike. Përballë qidra njerëzëve Papa i Vatikanit bëri apel për dhunën ndaj grave duke kërkuar më shumë respekt për këtë gjini.

Vizita e tij në Kolumbi u realizua për t'i dhënë mbështetje Kolumbisë në procesin e saj të paqes.

 "Kolumbia për shumë kohë, ka kërkuar dhe punuar për paqen, një paqe stabile dhe jetëgjatë, në mënyrë që të shohim dhe trajtojmë njëri tjetrin si vëllezër e jo si armiq”, u shpreh Papa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Vrasësit e moshuar”, njihuni me çiftin më të famshëm të momentit
“Irma”, godet Kubën, meteorologët: Ky është uragani më i fuqishëm pas shumë dekadash »
Article Logic
Execution time: 0.01154613494873
array(1) { ["section"]=> string(63) "papa-fracesku-ne-kolumbi-thirrje-kunder-dhunes-ndaj-grave-91696" }