Panucci i befason të gjithë, me formacion të tillë kundër Maqedonisë s’ka guxuar asnjë

Publikuar tek: sport, më 19:58 05-09-2017 Panucci i befason të gjithë, me formacion të tillë kundër Maqedonisë s’ka guxuar asnjë

Kombëtarja e Maqedonisë dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Ajo që bie në sy te kuqezinjtë është skema tendencë sulmuese 3:5:2. Ku trajneri italian Panucci ka zgjedhur të ndryshojë repartin difensiv, por ka surprizuar me plot 4 sulmues.

Sadiku, Hyka, Llullaku dhe Roshi janë katër sulmuesit e formacionit që do kërkonjë me ngulm golin dhe fitoren në ndeshjen e sotme.

g4e5hy4e5hy5j5jk56.jpg

 

sdfger45gt4hy4hju5jj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009753942489624
array(1) { ["section"]=> string(91) "panucci-i-befason-te-gjithe-me-formacion-te-tille-kunder-maqedonise-s-ka-guxuar-asnje-91267" }