Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Pano Soko: Nisma Thurje ka si objektiv të marrë 71 deputetë, përndryshe qëndrojmë në opozitë dhe nuk bëhemi patericë e askujt

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i Nismës Thurje për qarkun e Tiranës, Pano Soko, ka deklaruar që syninmi i partisë që ai përfaqëson në zgjedhjet e 25 prillit është të marrë 71 mandate dhe të krijojë qeverinë e re.

Ai u shpreh në Vizion Plus se Nisma Thurje do të qëndrojë në opozitë dhe nuk do të bëhet patericë e asnjë force politike nëse marrin vetëm disa deputetë.

Pyetje: Nisma Thurje, çfarë objektivi keni?

Soko: 71 deputetë, duam të bëjmë qeveri, sepse të gjitha ato që kemi në mendje jemi të sigurt se nuk do t’i shkojn për shtat asnjë prej këtyre palëve dhe do t’i bëjmë vetëm nëse ne marrim qeverinë”.

Pyetje: Nëse nuk e merrni qeverinë dhe keni një numër të caktuar deputetësh?

Soko: Asnjë patericë për ansjë forcë politike. Në opozitë deri sa njerëzit të na besojnë drejtimin e vendit. Paterica për njërin apo tjetrin nuk bëhemi.

Video nga Vizion Plus:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img