Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pano Soko akuzon avokatin Altin Goxhaj: Mori 180 milionë lekë grante si drejtues i Sorosit, u financua edhe nga Tom Doshi për të sulmuar Nismën Thurje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i Nismës Thurje në Tiranë, Pano Soko, ka akuzuar avokatin Altin Goxhaj se ka marrë 180 milionë lekë grante si drejtues i Sorosit.

Në një debat me një komentues në llogarinë e tij në facebook, ku kishte publikuar intervistën e tij në një televizion, ku mes të tjerash ishte shprehur se Nisma Thurje ishte një parti me buxhet të vogël, njëri prej komentuesve i shkruan se avokat Altin Goxhaj kishte publikuar disa SFR që “Thurja” i kishte marrë.

Më pas Soko në komentin e tij hedh akuza kundër avokatit Goxhaj, duke u shprehur se avokati kishte marrë para’ edhe nga Tom Doshi për të sulmuar Nismën Thurje.

“Financat i publikoi Avokati Altin Goxhaj Vs Qeveriu ishin ca SFR qe kishit marre apo jane shum pak”, shkruan qytetari.

“Financat Altini i pa para se te merrte 180 milione Lek grante si drejtues i Sorrosit, apo pasi i mori?

Dhe tjetra, ky qe ben si anto-sorrosian i madh, i ka kthyer mbrapsht leket qe ka marre vete nga Sorrosi? Se kane qene leke te pista, apo jo? Apo leket e ka marre Altini nga Sorrosi s’quhen?

Po ato qe mori nga Tom Doshi per te sulmuar Thurjen, quhen si leke te Sorrosit, apo jane ndryshe keto, jane thjesht leket e Rames”, i përgjigjet Soko.

Screenshot 1 2spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img