Hapësire reklamuese

Bota

Panik nga pasagjerët, dy avionë përplasen në një pistë në aeroportin e Bostonit

Shkruar nga Newsbomb
Panik nga pasagjerët, dy avionë përplasen në një
Në aeroportin e Ndërkombëtar Logan të Bostonit ka ndodhru një ngjarje e cila tronditi pasagjerët që po udhëtonin. Këtë mëngjes dy avionë JetBlue u përplasën në pistën e Aeroportit me kompaninë ajrore dhe Administratën Federale të Aviacionit të SHBA-së, të cilët dhe konfirmuan incidentin. Në njoftimin e nxjerrë Administratën Federale të Aviacionit të SHBA njoftoi se avionët u përplasën pasi avioni JetBlue u fut gabimisht në korsinë ngjitur. “Një avion JetBlue që hyri në një pistë për heqjen e akullit në Aeroportin Ndërkombëtar të Bostonit u përplas me një avion tjetër JetBlue në një korsi ngjitur, duke shkaktuar dëme në krahun dhe bishtin e njërit,” tha administrata e aviacionit në një njoftim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese