Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Panik në Kinë, gradaçela 70 katëshe fillon papritur të lëkundet, qytetarët vrapojnë të tmerruar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një qiellgërrvishtëse prej më shumë se 70 katëshe në Kinë është evakuuar nga autoritetet pasi papritur filloi të lëkundej. Të gjithë qytetarët brenda dhe jashtë saj filluan të vrapojnë të frikësuar ndërkohë që përplasen me njeri-tjetrin.

Autoritetet lokale atje ende nuk e thonë se çfarë e bëri ndërtesën 300 katëshe të dridhej sot pasdite me orën lokale. Në zonë nuk u regjistrua asnjë tërmet, ndërsa hetimi vazhdon. Në një deklaratë të mëvonshme, qeveria lokale tha se një hetim paraprak nuk gjeti “asnjë të çarë në tokë përreth ndërtesës” dhe asnjë dëmtim të “pjesëve të murit të jashtëm”.

Ndërtesa e vjetër 20 vjet përmban brenda një treg gjigand elektronikesh dhe zyra të ndryshme. Ajo ndodhet në zemër të Shenzhen, një qytet me më shumë se 12 milionë banorë, i njohur për industrinë e tij të blerjeve dhe lulëzimit të teknologjisë.

Bizneset me seli në qytet përfshijnë Tencent dhe Huaëei. Pamjet e shpërndara në mediat sociale treguan qindra njerëz që largoheshin nga rrokaqielli pak pasi u evakuua.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img