Panik në Itali, tërmeti 'shkund' qytetin

Publikuar tek: rajon, më 19:47 18-11-2018 Panik në Itali, tërmeti 'shkund' qytetin

Një tërmet i magnuitudës 4.6 është regjistruar pasditen e sotme në bregun lindor të Italisë, pranë qytetit të Riminit.

Paraprakisht nuk ka raportime për viktima, por banorët shprhen se janë tmerruar gjatë lëkundjeve që kanë zgjatur për 15 sekonda.

Kjo zonë e Italisë, Mali i zi, Shqipëria dhe Greqia perëndimore klasifikohen si zona me aktivitet të lartë sizmik.

sdfbgsdfbndfnherbvg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Diaspora maqedonase paralajmëron protesta masive
Eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit të Vladimir Putin »
Article Logic
Execution time: 0.013081073760986
array(1) { ["section"]=> string(44) "panik-ne-itali-termeti-shkund-qytetin-142000" }