Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022
spot_img

Panik në Fier, përfshihet nga flakët tregu i rrobave të përdorura

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flakët e zjarrit kanë përfshirë pasditen e sotme tregun e rrobave të përdorura.

Ngjarja është regjistruar pranë shkollës së muzikës në Fier ku flakët e zjarrit kanë përfshirë pjesën e çatisë së tregut e më pas tymi është përhapur në brendësi të tij.

albsig

spring

Frika dhe paniku ka mbërthyer banorë të zonës të cilët kanë njoftuar zjarrfikësen e Fieri. Këtë të fundit kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes e duke qenë se dera e tregut ka qenë e mbyllur, e kanë hapur atë me forcë.

Tregu ndodhet në mes të pallateve dhe një zone te banuar, ndërkohë në vendin e ngjarjes menjëherë mbërriti zjarrfikësja për neutralizimin e flakëve.

Njoftimi i policisë:

Më datë 19.06.2022, rreth orës 14:35, në një dyqan në vendin e quajtur “Tregu i rrobave të përdorura”, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike ka rënë zjarr.

Nuk ka dëme në njerëz.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img