Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Panik në Elbasan, gjendet një bombë e pashpërthyer pranë shkollës së fshatit Mengël

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një bombë e Luftës së Dytë Botërore është gjetur ditën e sotme në fshatin Mengël të Elbasanit.

Raportohet se bomba është gjetur në afërsi të shkollës së fshatit.

Bomba është konstatuar e pashpërthyer dhe dyshohet se ka qenë aty që prej vitit 1946.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat e Policisë, të cilët kanë rrethuar zonën duke vendosur një perimetër sigurie dhe priten forcat xheniere për të marrë në kontroll bombën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img