Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Panik me makinë në Vatikan, VIDEO: Momenti kur shqiptari rrethohet nga karabinierët dhe neutralizohet (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Erjol Nako është shqiptari që shkaktoi panik dhe kaos dje në Romë, në sheshin kryesor të Vatikanit, shkruan newsbomb.al. Ai nuk ju bind patrullës për të ndaluar dhe shtoi shpejtësinë e mjetit tip “BMW” që drejtonte, duke plagosur dy karabinierë.

Në tentativë për tu larguar Nako ka hedhur nga dritarja një orë dhe një portofol, me idenë se do të çorientonte efektivët, por Policia ka vazhduar ndjekjen dhe në ndihmë kanë shkuar dhe forcat e specializuara, siç shihen në video me jelek antiplumb dhe automatik.

albsig

spring

Qytetarët kanë filmuar momentet e panikut dhe videot janë publikuar në shumë media italiane. Pamjet më poshtë të marrë nga një prej tyre, tregojnë momentin kur shqiptari Erjol Nako bllokohet nga karabinierët dhe më pas neutralizohet me taser elektrik.

Mbeten ende të paqarta arsyet përse 39-vjeçari iu shmang postbllokut duke kryer manovra të rrezikshme në rrugë. Dyshimet janë se ai ka qenë nën efektin e lëndëve narkotike, pasi edhe më parë është arrestuar për këtë vepër penale.

Gjithashtu, 38 vjeç me banim në Itali rezulton dhe i arrestuar për dhunë në familje. Dy efektivët e patrullës që u plagosën dhe vetë Erjol Nako kanë përfunduar në spital, dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Për shqiptarin, telashet sapo kanë nisur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img