Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Panë ‘El Clasicon’ në Spanjë me paratë e biznesmenit që po gjykonin, GJKKO shpall fajtorë tre gjyqtarët e Durrësit (EMRAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2468999f20a4659ccd5a050296df3aa3

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shpallur fajtorë 3 gjyqtarët e Apelit në Durrës, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno.

Prokuroria i akuzonte tre gjyqtarët për korrupsion pasi kanë parë një ndeshje të “El Classico” mes Real Madridit dhe Barcelonës në vitin 2014 duke patur të garantuar udhëtimin dhe qëndrimin në Spanjë nga biznesmeni i arrestuar Naim Sadiku, i cili po gjykohej nga këta 3 gjyqtarë për një çështje në Gjykatën e Apelit të Durrësit.

Prokuroria për Krimet e Rënda ka kërkuar në atë kohë që tre gjyqtarët të dënohen me 3.5 vite burg secili, dhe 2 vite burg biznesmeni Namik Sadik. Sot, GJKKO i ka gjetur fajtorë për akuzën “tre njerëzit e drejtësisë” por në vend të dënimit me burg, i ka dënuar me kusht që për tre vite të mos ushtrojnë funksione publike.

Pra, tashmë tre gjyqtarët do të kalojnë në shërbim prove. Gjithashtu, edhe biznesmeni Namik Sadik është vendosur në shërbim prove.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img