Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Pandora Papers/ Rusia reagon për përfshirjen e Putinit në Parajsat Fiskale: Nuk kishte asgjë për pasuri të fshehura të Presidentit tonë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Pandora Papers” ka tronditur liderët botërorë, pasi u ka zbuluar pasuritë e fshehura në parjsat fiskale në të gjithë botën.

Mes emrave të përfshirë është edhe ai i Presidentit rus Vladimir Putin, edhe pse ai nuk përmendet drejtpërdrejt. Putin lidhet me këto dokumente nëpërmjet bashkëpunëtorëve të tij, të cilët kanë pasuri sekrete në Monako.

Një prej tyre është një grua me të cilën dyshohet se Putin ka një fëmijë, e cila ka blrë një shtëpi në bregdetin e Monakos.

Dmitry Peskov, zëdhënësi i Kremlinit, është shprehur se nuk ka patur asgjë për pasuri të fshehur të Putinit.

“Ne nuk pamë asgjë për pasurinë e fshehur brenda rrethit të brendshëm të Putinit. Nëse ka botime serioze, të bazuara në diçka konkrete dhe i referohen diçkaje specifike, atëherë ne do t’i lexojmë me interes,” tha Peskov.

Sipas dokumenteve të zbuluara nga Pandora Papers, gruaja që dyshohet se ka qenë në një lidhje me Putinin, ka blerë vilën 4 milionë euro përmes një kompanie tjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img