Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Pandemia zbeh festimet për Ditën e Verës në Elbasan, qyteti për të dytin vit me radhë pa aktivitete madhështore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2bd07d04182991e946b1f59845e31029

Qyteti i Elbasanit për të dytin vit radhazi nuk do të festojë Ditën e Verës si tradicionalisht, ky në qytet mblidheshin mijëra njerëz dhe shijonin aktivitetet e organizuara nga bashkia.

Por Elbasani është gati për të mirëpritur Ditën e Verës, pasi bashkia ka ngritur pranë kalasë një treg agro-ushqimor dhe artizanal për qytetarët, tendat e të cilave janë të vendosura në distancë nga njëra-tjetra. 

Ndërkohë qendra e qytetit dhe rrugicat pranë kalasë janë zbukuruar me lule shumëngjyrëshe për të krijuar një atmosferë disi më të ngrohtë, pavarësisht temperaturave jo shumë të favorshme të ditëve të fundit.

Këtë vit, ashtu si edhe vitin e kaluar, Elbasanit i ka munguar prodhimi në masë i ballokumes që për vendasit është tradicionale  dhe e hershme.

Më shumë

spot_img
spot_img