Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Pandemia drejt fundit? Vetëm 78 raste aktive në vendin tonë, kush janë dy qarqet që nuk kanë asnjë të infektuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej javësh shifrat e infektimeve me COVID-19 në vendin tonë janë shumë të ulëta, ndërsa fatmirësisht ka patur shumë pak viktima nga pandemia.

Në Shqipëri janë vetëm 78 raste aktive me koronavirus, ndërkohë që qarqet e Fierit dhe Gjirokastrës janë “zhdukur” nga harta e infektimeve, pasi nuk kanë asnjë qytetar të infektuar.

Në spitalet COVID janë vetëm 3 pacientë, ndërkohë që njëri prej tyre është në terapi intensive. Edhe në 24 orët e fundit ka patur vetëm 2 raste të reja, teksa 11 qytetarë e kanë fituar betejën me COVID-19.

Shifrat e COVID-19:

Statistika (24 Qershor 2021)

Testime totale  786,319

Raste pozitive   132,499

Raste të shëruara   129,966

Raste Aktive   78

Humbje jete   2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   25

Shkodër   23

Durrës    8

Lezhë    7

Berat   5

Elbasan   4

Dibër  2

Kukës  2

Korçë   1

Vlora    1

Më shumë

spot_img
spot_img