Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Pandemia dhe rimëkëmbja”, Ruçi: Qeveria e përgatitur për të përballuar Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

febb83e6aa104752e7fdb28bff6ed2c1

Ditën e sotme po mbahet Konferenca Shkencore “Pandemia dhe rimëkëmbja”, ku po flitet për situatën nga pandemia.

Fjalën e ka mbajtuar edhe Kryetari i parlamentit të Shqipërisë Gramoz Ruçi, i cili u shpreh se qeveria është e përgatitur për ta përballur pandeminë.

“Kuvendi dhe parlamentarët u përgatitën për koronavirusin. Tërmeti na kujtoi se ligjet që kanë të bëjnë me mbrojtjen nga fenomenet e natyrës duhet të rregullohen. Përballimi i pasojave të tërmetit kërkonte lidership teknik. Përballimi i pandemisë është një sfidë shumë e madhe.

Përballimi i pandemisë kërkon lidership, që kërkon bashkëpunim të qeverisë me qytetarët. Kërkuam nga qytetarët bashkëpunim dhe pjesëmarrje. Pandemia ka shkaktuar pasoja ekonomike e sociale si dhe thellim të pabarazisë sociale”, tha Ruçi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img